Atatürk Posterleri

0
Share

Atatürk Posterleri

ATATÜRK POSTERLERİ

Türkiye cumhuriyeti geçmişi ve bu günü ile çok kısa zamanda büyük bir tarihin sakladığı bir zaman dilimini de temsil eder. Elbette ki bugün üzerinde özgür bir şekilde yaşadığımız bu vatan için Atatürk çok büyük bir önem kazanmış ve her zaman için bu ülkenin önemli temsil araçları arasında Atatürk posterleri ayrı bir yere sahip olmuştur.ataposter[1] Bulunduğum makam ve mevki itibariyle insanlarında minnettar olduğumuz büyük öndere saygılarını yerine getirmeleri de kaçınılmaz bir görev olarak görülmüştür. Resmiyeti bulunan bütün kurumlarda Atatürk posterleri insanların çalışma masasında ve hemen arkasında yukarda asılı dururken, aslında bunun toplumumuz için bir bağlılık ve beraberlik simgesi olduğu da akıldan çıkarılmamalıdır. Atatürk’ün çok değişik pozlar bulunup özellikle bulunduğu konum itibariyle makamı sahiplerinin kendilerine en uygun pozları seçip Atatürk posteri şeklinde en iyi baskı kalitesi ile birlikte duvarlara astırmaları gerekir.

no3Son derece kaliteli çerçevesi ve baskıcı kalitesinin yansıdığı Atatürk posterleribaskısı en iyi şekilde hazırlanan resimlerden oluşmalıdır. Onunla birlikte resmiyetin de simgesi olan Atatürk posterleri kamu kurum ve kuruluşlarının her zaman için taşıması gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Çok fotojenik bir yapıya sahip olması nedeniyle bu büyük liderin her zaman için vermiş olduğu güzel pozlar tarih boyunca Türk toplumuna destek ve heves olmuş, aynı zamanda bu resimlerden güç almanın da toplumun bir gereği olarak insanların içinde taşıdığı duygulara katkıda bulunmuştur. Resmi kurumlarda, bunların içinde özellikle eğitim kurumları, illaki Atatürk posterleri konusunda çok daha istekli
ve özverili olarak ön plana çıkmışlardır. Atatürk posterleri imalatçısı ise son derece kaliteli baskı makineleri ile çalışan matbaa baskısı olmalıdır. İnsanlar için bütün toplumu için değeri çok yüksek olan Atatürk posterleri en kaliteli imalatı yapılması gereken çok özel resimler den oluşurken, baskı yapacak makinelerinde son derece gelişmiş ve kaliteli olması çok büyük önem taşımaktadır. Sonuçta bir toplumun bakışını duygusunu ve hislerini anlatan bu tür bir unsurun elbette ki en iyi şekilde tasarlanmış ve resmi dökülüp çerçevelenmiş olması gerekir. İnsanlara güç veren ve adeta her baktığımızda o büyük savaştan bizi kurtaran unsurları göz önüne getiren Atatürk posterleri bu toplumun güç aldığı önemli kaynaklardan biri olarak da görülürken imalatçısı ve kaliteli baskısı izlerini de en iyi şekilde taşımalıdır.

Geçmişimizi incelediğimiz vakit tarih boyunca Türk toplumunun her ne kadar sert bir mizaca sahip görünse de aslında çok duygusal ve duygularına göre hareket eden bir toplum olduğunu görmemiz çok zor olmayacaktır. Bizim toplumumuzda liderler her zaman için önemli yer tutmuş ve her dönemde içinde kaliteli lider çıkarma konusunda başarılı bir toplum olduğumuzu da söylemek gerekir. Elbette ki Atatürk çok farklı bir anlam taşıyan lider olup, Atatürk posterleri de aynı şekilde bu anlamın yüklendiği bile unsur olarak günümüzün güç alınan kaynağı olarak görülebilir. Böylesine önemli ve saygın bir konuda baskı kalitesini de en üst seviyede olmasını beklemek isabetli bir beklenti olacaktır.ataturk-hep-yanlis-anlasildi

Aslında bakıcısı, imalatçısı hatta bu işi yapan bütün insanların da bu konudaki hassasiyetleri her zaman için en kaliteli Atatürk posterleri üretimini mümkün kılmış ve üretilen posterleri güzel bir şekilde işlenmesi sonucunda kaliteli cam ve çerçeve ile birlikte resmi kurumlarda yer alması toplum bu da ayrı bir güç katmıştır. İmalat baskı kalitesi her zaman ön planda tutulmalı ve bu gerçek liderin portreleri en kaliteli şekilde işlenmiş olarak bizlere sunulmalıdır.

 

 

 

One Comment