Plaj Bayrakları

plaj-bayraklari
0
Share

Plaj Bayrakları

PLAJ BAYRAKLARI

Bayrak sözcüğünü genel olarak ele alırsak; ülkelerim temsili açısından oldukça önemli bir arz eden sembolik bir yapıdır. Ülkenin yapısal biçimselliğini ve lokal olarak bu alanda konumlanmakta olan kişilerin bir nevi kimlik kartı olarak işlev görmektedir.  Anlamsallığı bu kar net hatlarla belirlenmiş olan bayrakların sıralaması genelden özele doğru gerçekleştirildiğinde de aynı işlevselliğini sürdürmeye devam eder. Herhangi bir kurum, kuruluş firma ya da şirket gibi yapıların; hedeflerini, ilkelerini ve temsillendirmekte oldukları profili simgeleyen; tek karelik kısa özgeçmişleridir. beachflag_bowheadÖnemi bu denli yüksek olan ve bir çok amaç doğrultusunda kullanılmakta olan bayraklar, kullanım sahaları ve amaçları baz alınarak çeşitli kategorilere ayrılır.

Plaj bayrakları da üstlenmekte olduğu görev ve nitelikler bakımından, önem arz etmekte olan bayrak türlerinden biri olabilmeyi başarmıştır. Genel olarak bilinmekte olan adı her ne kadar plaj bayrakları olsa da; Yelken Bayrak, Damla Bayrak, Vertikal Bayrak ve Olta Bayrak olarak da isimlendirilmiştir.

Köklü ve geniş kitlelere hitap edebilen bir marka mısınız? Ya da yeni kurulan bir firmasınız ve verimli bir tanıtım aktivitesine ihtiyacınız var. Bu gibi durumlara sıklıkla tercih edilmekte olan seçeneklerden biri de plaj bayraklarıdır. Tanıtımsal açıdan reklam faaliyetlerinizi geçekleştirirken; dikkati algısal olarak üzerinize toplayabilmenin etkili ve pratik şekilde tasarlanmış çözümüne bütçelendirme sınırlarınızı aşmadan plaj bayrakları sayesinde sahip olabilirsiniz.  Plaj bayrakları; firma ve şirket açılışlarında, fuar standlarında, yürütmekte olduğunuz kampanyalarda, showroom girişlerinde,  tanıtım ve reklam aktivitelerinde, seminerlerde ve daha pek çok alan içerisinde dikkatleri üzerinize çekerek farkınızı ortaya çıkartabilmenize olanak sağlar. 60 x 300, 75 x 370 ve 100 x 450 cm imalat ve baskısı gerçekleştirilen bayraklar; tanıtım çalışmalarınızı etkili ve renkli bir reklam projesine çevirir. Plaj flamaları; ediniş olduğu bu önemli misyon sebebiyle, her açından yeterli ölçüde dayanıklılık ve kalite sunabilmelidir.plaj-bayragi_slide-1

Plaj bayraklarının kullanımsal sahalarını; genel ölçüde dış mekânlar meydana getirdiğinden dolayı, çokça kötü hava şartlarına maruz kalmaktadırlar. Bu elverişsiz hava koşullarına rağmen yüklenmiş oldukları görevi yerine getirebilmeleri, üzerlerinde yer almakta olan simge ve renklerin daimiyetle kusursuzluğunu koruyabilmeleri için üretimsel faaliyetleri içerisinde kullanılan malzeme; teknoloji tabanlı olarak geliştirilmiş ve yüksek ölçüde kaliteye sahip maddelerden meydana gelmelidir.  Daha net anlaşımı açısından özetleyecek olursak, plaj bayraklarında dikkat gösterilmesi elzem olan unsurlar;  şiddetli fırtınalarda kırılıp devrilememesi adına, dayanıklılık açısından yüksek performans gösterebilecek bir direk donanımının sağlanması gereklidir. Rüzgâr ve yağmur tarafından deformeye uğrayıp yırtılmaması için üretiminde yüksek kalite ürünü kumaşlar kullanılmalıdır. Plaj bayrakları açık ortam sahalarında uzun zaman dilimleri boyunca bulunduğundan dolayı kullanılan kumaş; güneş ışınlarına maruz kaldığında renginde herhangi bir akma veya solmanın meydana gelmesine olanak vermemelidir.

Damla_BayrakSiz de; firmanız ya da şirketinizin reklam ve tanıtım faaliyetlerini sürdürmek için plaj bayraklarını tercih ediyorsanız, seçeceğiniz plaj bayraklarının niteliksel yapısı; parçalanma ya da solma gibi herhangi bir deformeye karşı dayanıklı malzemelerden meydana gelmelidir. Dayanıklılık yetisi az ve kalitesiz olan bayraklara, sırf fiyatları daha düşük rakamları yansıttıkları için rağbet göstermeyi tercih ederseniz; oldukça kısa bir zaman diliminin ardından bu tercihin size zaman ve itibar kaybından başka bir getirisi olmadığını, buna ek olarak da; paranızın boşa gitmiş olduğunun farkına varmış olacaksınız.

Plaj bayrakları, yukarıda bahsi geçmekte olan; kurumsal olarak tanıtım ve reklam niteliğinin dışında, bilhassa sahil kıyılarında oldukça sık tercih edilmekte olan bir bayrak tipidir. Bu anlamda plaj bayrakları, sahil kesiminde de; cafe, restoran ve mağazaların yine tanıtımsal açıdan faaliyet gösterebilmeleri adına oldukça büyük bir önem arz etmektedirler.

 

 

One Comment