Türk Bayrakları

0
Share

Türk Bayrakları

 

gonder-bayragi  turk_bayraklari_bayrak_imalati2-300x225

TÜRK BAYRAKLARI

Beyaz ay ve yıldızın kırmızı zemin üzerine şekillendirilmesiyle meydana gelen bayrak motifi; ilk kez 1884 senesinde Osmanlı Devleti hükmünce kabul edilmiştir. 29/05/1936 senesi, 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu tarafınca aslına bağlı kalınarak yeniden şekillenen bayrak motifi; böylelikle Ulusal Türkiye Bayrağı olarak kabullenilmiştir. 22/09/1983 senesi içerisinde gerçekleştirilen güncelleme ve belirlemelerle Türk Bayrağı bu günkü haline sahip olmuştur.

Rivayete göre; bayrağın zemin rengini meydana getirmekte olan kırmızı renk kan kırmızısını, yanı şehit düşen askerlerin kanını temsillendirmektedir. Gece yarısı kanların üzerine yansımakta olan hilal şeklindeki ay ve yıldızla birlikte Türk Bayrağını sembolize etmektedirler. Bayrağa karşı duyulan sonsuz saygının kaynağı ülkemizi temsil etmesinin yanı sıra yüklenmiş olduğu bu anlamsallık da meydana getirmektedir. Bizde Türkiye’nin lider flama ve bayrak imalatçısı olarak gerçekleştirmekte olduğumuz bayrak imalat ve baskılarında bu derin anlama bağlılığımızı her geçen gün kuvvetlendiriyor ve kuruluşumuzda barındırdığımız personellerimize de bu görüşü empoze etmek adına çaba sarf ediyoruz.

Türk bayrağı sahip olduğu bu güçlü manevi anlamsallığı sebebi ile çeşitli yasa ve tüzükler ile koruma altındadır. Taşıması gereken nitelikler ve boyut ölçüleri T.C Bakanlar Kurulu tarafınca düzenlenen; 85/9034 sayılı “Türk Bayrağı Tüzüğü” kararının 4. Maddesi ile bu gün taşıması gereken nitelik ve boyut skalaları resmi olarak belirtilmiştir. Yasa kararınca Türk Bayrağı’nın; yırtık, delik, sökük, buruşuk veyahut yamalı olarak, mevcudiyet barındırmakta olan manevi değerinin yitirilmesi veya hasar görmesine sebebiyet sağlayabilecek hiçbir şekilde üretimi ya da kullanımı kanunlara aykırıdır. Tüm bunlara ek olarak Türk Bayrağı’nın resmi nitelik taşımakta olan yemin törenleri haricinde herhangi bir maksat ayrılmaksızın kürsü veyahut masalara örtü olarak serilmesi kesinlikle yasaktır. Ayak basılabilecek olan herhangi bir alan içerisinde ya da üniforma, elbise gibi kullanımı da büyük oranda bayrağa gösterilmekte olunan saygıyı zedeleyici niteliktedir. Ayrıca Türk Bayrağı; hiçbir şekilde yere atılamaz, yırtılamaz ve yakılamaz. Kanunlar tarafından büyük bir saygı ve özen ile korunmakta olan Türk Bayrağının baskısını gerçekleştirmekte olan imalatçı firma olarak aynı hassasiyeti vurgulamakta ve çalışma prensiplerimizi bu doğrultuda yönlendirmekteyiz.

Türk Bayrakları imalatlarımız sırasında yukarıda bahsi geçmekte olan Türk Bayrağı Tüzüğü’nün belirlemiş olduğu kıstaslara bağlılığımızı sürdürerek üretim süreçlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizden aldığımız talep ebatları doğrultusunda ve sektörsel yapıdaki derin tecrübe birikimimiz ile Türkiye’nin lider bayrak ve flamacı kuruluşu olarak yüksek seviyede kalite ve profesyonelite barındırmakta olan bir hizmet sunmaktayız.

Ebatsal yapıları büyük ölçüleri kapsamakta olan Türk Bayraklarının imalat süreçleri sırasında; bayrağın dayanıklılık seviyesini arttırmak adına kordon dimi işlemini uygulamaktayız. Bu uygulamamız sayesinde bayrağın kullanılabilirlik süresi uzamakta ve rüzgâra karşı olan dayanıklılığının %90 oranında arttırımı sağlanmaktadır. İmalatlarımızı iç ve dış mekânsal yapıların alan koşullarını dikkate alarak gerçekleştirmekteyiz. Bu sebeple kullanmakta olduğumuz kumaşlarımızda farklılık göstermekte. Üretimsel evrelerimizde hiçbir şekilde sapma göstermediğimiz özveri temalı prensiplerimiz ile sektörde faaliyet sürdürmekteyiz. Bu nitelikteki çalışma ilke ve arzularımız ise bizi her daim ülkenin en profesyonel bayrakçı firması olarak anılmamıza neden olmaktadır.

Bayrak baskıcı ve imalatçısı olarak hizmet sağlamakta olan firmamızda satışlarımız, toptan ve perakende olarak gerçekleştirilebilinmektedir. Stoklarımızda bulundurmakta olduğumuz her türde ebatları ile satışa sunduğumuz Türk Bayrakları; müşterilerimizin bütçelendirme sınırlarını aşmayan esneksel fiyatlandırmalar ile belirlenmiştir. Sunduğumuz hizmet çerçevesinde kaliteyi esas kılan çalışma departmanımız, talebiniz üzerine gerçekleştirilecek olan üretim ve imalat süreçlerine başlamadan önce, bayrağın kullanım göreceği mekânsal yapının niteliklerinin tespiti açısından alan keşfi uygulamaktadır. Dolayısıyla firmamız bünyesinden sunulmakta olan her ürünün kaliteyi en üst seviyede barındırmakta olduğundan kuruluş olarak da emin oluruz.

0

Comments are closed.